Postupak:
Preostalu piškotu (recept) sam samlela u secku i dobila sitne mrvice.
Dodala sam kašiku eurokrema, - složićete se sa mnom, to već zvuči odlično, zar ne!? - i 2 kašike džema od kajsija.
Moram da napomenem i to da bi verovatno bilo i više kuglica da neko nije zavirivao u kutiju u kojoj sam čuvala piškote prethodni dan...
U svakom slučaju, dobila sam mekšu smesu, što mi je savršeno odgovaralo. Smesa nije bila lepljiva, tek mekša nego što inače izrađujem kuglice, ali se to pokazalo odličnim, tako da ću i idući put sigurno da ih pravim ovako. Mežutim ako pravite kuglice od preostale piškote od kolača Jaje na oko, i niko vam nije zavirivao u kutijicu sa piškotom, dobićete čvršće kuglice, pa vi slobodno korigujte čvrstinu sa količinom džema..
Jedan deo kuglica sam uvaljala u mlevene lešnike sa šećerom, a drugi deo u mlevene orahe sa šećerom.
Dobila sam svega 14 kuglica. Dakako, bilo bi ih i više da kutijica nije bila posećivana... 😊 ali to je samo dokaz da je i sama piškota odlična!
Uživajte u jednostavno ukusnim kuglicama!
Preporučujem Vam i:






Нема коментара:
Постави коментар