Ova kremasta tortica je pun pogodak za vrele letnje dane, ali se sigurno niko neće buniti ako je poslužite i zimi. 😉 Izuzetno je sočna i
kremasta, uz to selako i brzo priprema, ma pun pogodak u svakom slučaju!
kremasta, uz to selako i brzo priprema, ma pun pogodak u svakom slučaju!
Recept:
2 pakovanja piškotica,
300 gr jafa keksa
Sok od narandže za natapanje piškotica i keksa
Slatka pavlaka ili šlag za dekoraciju
Fil 1:
1l mleka
3 pudinga od vanile
1 margarin
Šećer u prahu (10 - 12 kašika)
Fil 2:
Sok od naranandže
300gr mlevenog keksa
250gr šećera u prahu
1 margarin
Postupak:
Postupak:
💥 3 pudinga od vanile razmešamo sa malo hladnog mleka koje smo prethodno odvadili od litre.
💥 Litru mleka stavimo da provri, zatim ga sklonimo u stranu i umešamo puding. Mešamo dok se ne zgusne. Ukoliko je potrebno kratko vratimo na ringlu i mešamo ne duže od minut.
💥 Pudingu dodajemo šećer u prahu, po ukusu. 10-12 kašika bi trebalo da bude dovoljno, zavisno koliko volite sladak fil. Ostavimo da se fil prohladi kako se margarin nebi previše rastopio kad ga budemo dodavali.
💥 Dok se žuti fil hladi, svaku piškoticu na kratko potopimu u sok od narandže, zatim ređamo na tacnu.
Sok može da bude bilo gazirani ili negazirani.
💥 Margarin sobne temperature umutimo i dodamo pudingu.
💥💥 Za drugi fil umutimo margarin sobne temperature sa 250 gr šećera u prahu.
💥💥 U mleveni keks postepepeno dodajemo sok od narandže i mešamo dok ne dobijemo kremastu masu.
💥💥 Dodamo umućeni margarin sa šećerom i sve sjedinimo.
💥 Piškotice premažemo sa pola žutog fila, zatim nanesemo ceo fil.
💥 Poređamo jafa keks sa čokoladnim filom okrenutim na dole i svaki prelijemo sa kašikom soka od narandže. 💥 Preko jafa keksa premažemo ostatak žutog fila.
💥 Za dekoraciju torte umutimo slatku pavlaku ili šlag i premažemo celu tortu.
💥 Dekorišemo po želji.
Uživajte u ovoj osvežavajućoj tortici i svakom jednostavno ukusnom zalogaju!
(prijavite se na youtube kanal klikom na link)
(prijavite se na youtube kanal klikom na link)

E ovo je bas Bingo kombinacija!!!
ОдговориИзбришиMorace da se proba :)
Nego, nego, samo probajte i javljate utiske! :))
Избриши